Vpn proxy
Što je VPN proxy i kako radi?
VPN proxy je tehnologija koja omogućuje sigurnu i anonimnu internetsku vezu. VPN proxy funkcionira tako da se korisnik povezuje na server koji se nalazi na drugoj lokaciji, a zatim se preusmjerava sav promet preko tog servera. Na taj način se korisniku dodjeljuje nova IP adresa koja je povezana s lokacijom servera, a ne s korisnikovom stvarnom lokacijom.
Ova tehnologija je korisna jer omogućuje korisnicima da zaobiđu geografske blokade i cenzuru. Kada se korisnik nađe u zemlji koja blokira pristup određenim web stranicama, VPN mu omogućuje pristup tim stranicama tako što se povezuje na server u drugoj zemlji.
Virtualna privatna mreža također pruža zaštitu korisnika od hakera i drugih zlonamjernih napadača.
Kada korisnik uspostavi vezu s virtualnom privatnom mrežom, sva komunikacija između korisnika i interneta se šifrira, što otežava hakerima pristup korisničkim podacima.
Kada korisnik koristi virtualnu privatnu mrežu, njegova aktivnost na internetu ostaje anonimna. To znači da se ne može pratiti što korisnik radi na internetu, što je korisno za ljude koji žele zadržati svoju privatnost.
Virtualna privatna mreža (VPN) omogućuje sigurnu i privatnu vezu na internetu na svim uređajima koji imaju pristup internetu, uključujući računala, pametne telefone i tablete. Postoji mnogo usluga koje korisnici mogu koristiti za zaštitu svoje internetske veze, neke od njih su besplatne, dok druge naplaćuju mjesečnu naknadu.
U sljedećem odlomku ćemo razmotriti prednosti korištenja VPN proxy i zašto bi korisnici trebali razmotriti korištenje ove tehnologije.
Zašto koristiti VPN proxy?
Korištenje VPN proxy-a ima mnoge prednosti koje bi korisnici trebali razmotriti. Jedna od najvažnijih prednosti je sigurnost. Kada korisnik koristi VPN proxy, sva komunikacija između njegovog uređaja i interneta je šifrirana, što znači da se ne može pratiti što korisnik radi na internetu. Ovo je posebno važno za ljude koji koriste javne Wi-Fi mreže, jer su te mreže često nesigurne i mogu biti lako hakirane.
Još jedna korist od korištenja VPN proxy-a je zaštita privatnosti. Kada korisnik koristi virtualnu privatnu mrežu, njegova aktivnost na internetu ostaje anonimna. To znači da se ne može pratiti što korisnik radi na internetu, što je korisno za ljude koji žele zadržati svoju privatnost.
Jedna od prednosti korištenja VPN proxy-a je mogućnost pristupa sadržajima koji su blokirani zbog geografskih ograničenja ili cenzure.
Kada korisnik koristi VPN, dobiva novu IP adresu koja je povezana s lokacijom servera, a ne s njegovom stvarnom lokacijom. To znači da se korisnik može povezati s web stranicama koje su blokirane u njegovoj zemlji ili regiji.
Jedna od prednosti korištenja VPN-a je mogućnost pristupa sadržaju koji je dostupan samo u nekim zemljama. Korisnik koji želi pristupiti Netflixu izvan SAD-a može se povezati na virtualnu privatnu mrežu koja se nalazi u SAD-u te tako dobiti pristup sadržaju koji je dostupan samo u SAD-u.
Konačno, korištenje VPN proxy-a može pomoći korisnicima da uštede novac. Na primjer, ako korisnik kupuje avionske karte ili rezervira hotelski smještaj, može koristiti VPN proxy kako bi se povezao s web stranicama koje nude niže cijene u drugim zemljama.
Ukratko, korištenje VPN proxy-a ima mnoge prednosti, uključujući sigurnost, privatnost, mogućnost zaobilaženja geografskih blokada i cenzure, pristup sadržaju koji je dostupan samo u određenim zemljama te mogućnost uštede novca. Stoga bi korisnici trebali razmotriti korištenje ove tehnologije kako bi poboljšali svoju internetsku sigurnost i privatnost.
Kako odabrati najbolji VPN proxy za svoje potrebe?
Kada korisnik odluči koristiti VPN proxy, važno je odabrati najbolju uslugu za svoje potrebe. Postoji mnogo VPN proxy usluga na tržištu, a svaka od njih ima svoje prednosti i nedostatke. U ovom odlomku ćemo razmotriti neke od ključnih čimbenika koje korisnici trebaju uzeti u obzir prilikom odabira usluge za zaštitu internetske veze. Kada biraju VPN uslugu, korisnici bi trebali obratiti pažnju na sigurnost kao jedan od ključnih faktora.
Korisnici bi trebali odabrati uslugu koja koristi najnovije sigurnosne protokole i šifriranje kako bi osigurali da su njihovi podaci zaštićeni.
Još jedan važan čimbenik je brzina. Korisnici bi trebali odabrati uslugu koja ima dovoljno brzu vezu kako bi mogli uživati u brzom i stabilnom internetu.
Cijena je također važan faktor koji korisnici trebaju uzeti u obzir. Postoje mnoge besplatne verzije VPN usluga, no često su ograničene u brzini i količini podataka koje korisnik može prenijeti.
Korisnici koji žele neograničenu brzinu i količinu podataka moraju platiti mjesečnu naknadu.
Još jedan važan faktor je dostupnost servera. Korisnici bi trebali odabrati uslugu koja ima servere u zemljama u kojima žele pristupiti sadržaju.
Korisnici bi trebali provjeriti koliko uređaja mogu povezati na uslugu virtualne privatne mreže.
Mnoge usluge dopuštaju samo jedan uređaj po korisničkom računu, dok druge dopuštaju više uređaja.
Konačno, korisnici bi trebali istražiti dostupnu podršku koju pruža usluga za zaštitu privatnosti na internetu. Ako korisnik ima problema s uslugom, važno je da može dobiti pomoć od strane stručnjaka.
Ukratko, pronalazak najbolje usluge za virtualnu privatnu mrežu može biti izazovan zadatak. Korisnici bi trebali uzeti u obzir sigurnost, brzinu, cijenu, dostupnost servera, broj uređaja koje mogu povezati i korisničku podršku. Kada se uzmu u obzir svi ovi faktori, korisnik može odabrati uslugu koja najbolje odgovara njegovim potrebama i pruža mu sigurnu i anonimnu internetsku vezu.
Ažurirano 01.01.2023.
Naši prijedlozi
1
- 24/7 uživo chat podrška
- Ugrađena zaštita od zlonamjernog softvera
- Proširenja za Chrome i Firefox
- Nema web zapisa i nema curenja IP/DNS-a
- Serveri u 59 zemalja
Pristojne brzine i sigurnosne značajke po poštenoj cijeni
Ocjena
2
- GPS zaštita na Androidu
- Povežite neograničen broj uređaja s jednim računom
- Proširenja za Chrome i Firefox
- Aplikacije jednostavne za korištenje za Android, iPhone i druge
- Nema web zapisa i nema curenja IP/DNS-a
- Serveri u 100 zemalja
Brzi VPN napravljen za početnike. Jake značajke sigurnosti i privatnosti. 24/7 uživo chat podrška.
Ocjena
3
- Radi s popularnim platformama i uslugama
- Serveri u više od 94 zemlje širom svijeta
- Isprobajte besplatno 30 dana
- Optimizirano za privatno i sigurno preuzimanje
- Proširenja za Chrome, Firefox i Edge
- Nema web zapisa i curenja IP/DNS adresa
- Brz rad za surfanje bez zastoja
- Sigurnost vojne razine za sigurnost na mreži
- Kompatibilan s PC, Mac, iOS, Androidom, ruterima i drugo
Ocjena
4
- Neograničene veze za zaštitu svih vaših uređaja u isto vrijeme
- Vrlo prilagodljive postavke
- Povežite neograničen broj uređaja na jedan račun
- Proširenja za Chrome i Firefox
- Nema web zapisa i nema curenja IP/DNS-a
- Serveri u 84 zemlje
- Zaštitite svoju online aktivnost jakim sigurnosnim značajkama
VPN velike brzine s naprednim sigurnosnim značajkama i najvećom mrežom poslužitelja. 24/7 live chat podrška.
Ocjena
5
- Brzo postavljanje i povezivanje poslužitelja jednim klikom
- Vrlo prilagodljive postavke
- Proširenja za Chrome i Firefox
- Nema web zapisa i nema curenja IP/DNS-a
- Namjenski IP i napredna enkripcija za poboljšanu sigurnost
- Serveri u 84 zemlje
- 29.650 + servera u 83 zemlje
Omiljeni VPN koji vašu privatnost stavlja na prvo mjesto s prekidačem za isključivanje, vojnom enkripcijom i politikom bez zapisivanja.
Ocjena
6
- Automatska Wi-Fi zaštita
- Proširenja za Chrome i Firefox
- Nema web zapisa i nema curenja IP/DNS-a
- Serveri u 91 zemlji
- 9780+ servera s optimiziranim opcijama za još veće brzine
- Povećajte svoju anonimnost uz DNS i IP zaštitu od curenja
- Aplikacije jednostavne za sve glavne operativne sustave i uređaje
Jedan od najsigurnijih VPN-ova s 256-bitnom enkripcijom i nizom protokola, uključujući OpenVPN, WireGuard i IKev2.
Ocjena
7
- Neograničena propusnost
- Vojno šifriranje
- Učinkovit stealth VPN protokol
- Namijenjeno početnicima
- Nema web zapisa i nema curenja IP/DNS-a
- Serveri u 63 zemlje
Najbrže rastući VPN na svijetu. Jamstvo povrata novca unutar 30 dana.